Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu
02.08.2015, 14:50
Yorum: #1
Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu
Hillstanbul Konakları Evleri adı altında sunulan projenin insanları dolandırdığı,ruhsatı olmayan daireleri sattığı tesbit edildi. Osmanlı inşaat adına kayıtlı olan projenin müşterilerinin haberi olmadan Bridgewater isimli firmaya satışı yapılarak aynı konutun 2.olarak satışının yapıldığı iddia edilerek Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Şüphelilerden Nuriye Bakırcı aynı zamanda, Osmanlı inşaat yönetiminde yer aldığı dönemde yani ruhsatsız konutların satışını tamamladıktan sonra da 2012 yılında Bridgewater Gayrimenkul Yatırım A.Ş firmasına ortak olmuştur. Firma ticaret sicil gazeteleride dilekçe ekindedir. Daha sonrasında ise 2011-2012 yıllarında Osmanlı İnşaat firması adına yer alan Beylik Konakları projesi , satışı yapılan hiçbir müşterisine haber verilmeksizin ve sözleşmeleri yeni firma ile yapılmaksızın konutları gizlice bu firmaya ( Bridgewater A.Ş ) satışı yapılmıştır.Tapu sicil kayıtları ve Esenyurt Belediyesinden de bu bilgiyi savcılığınız tarafından istendiği taktirde bu kayıtlar görülecektir.Şüphelilerden Müslüm Allı ise Osmanlı inşaat tarafında yer alarak şirket yetkilisi olarak imza kullanmakta idi.

5- Ruhsatsız konutların satışı böylece Osmanlı inşaat üzerinden Bridgewater A.Ş üzerine yani şüpheli Nuriye Bakırcı’nın ortağı olduğu firmaya satışı yapılarak mal kaçırılmış, böylece Osmanlı inşaat firmasına karşı hukuk mahkemelerinde alacak hakkı kazananlara böylece firma içi boşaltıldığı için haklarını alamamaları sağlanmıştır. Üstelik bu geçişten hiçbir müşterinin haberi olmadan ve yukarıda da belirttiğimiz gibi Bridgewater A.Ş ye satış yapıldığı için yeni sözleşmeler yapılmadan yapılmıştır.

6- Şüpheli Nuriye Bakırcı yönetim kurulu başkanı olarak yer aldığı Bridgewater Gayrimenkul Yatırım A.Ş isimli şirket aracılığıyla , Osmanlı inşaat adına satışı yapılan,sözleşmeleri yapılan , Beylik Konakları projesinin isim değişikliği ile bu seferde Hillstanbul konakları ismiyle Bridgewater Gayrimenkul A.Ş üzerinden, ikinci kez satışı yapılmaya devam etmektedir. Bridgewater Gayrimenkul A.Ş , Şenlikköy Mah. Germenyan Sok.No.21,D.3 Bakırköy – İstanbul adresinde satış ofisi tutarak, Osmanlı inşaat adına satışı yapılan Beylik Konakları projesini Hillstanbul Konakları olarak ikinciye satışını yaparak suç eylemine devam etmektedir. Dilekçe ekinde Hillstanbul Konaklarının internet site çıktılarıda yer almaktadır.

7- Ruhsatsız yapının ikinci kez satışının yapıldığı Hillstanbul.com ve Bridgewateryapi.com sitelerinin alan adı yani domain tescil sahibine bakıldığında da yine Osmanlı İnşaat A.Ş yi görmekteyiz. Belgeler ektedir.

8- Şüpheli Nuriye Bakırcı’nın yönetim kurulu başkanı olduğu Bridgewater Gayrimenkul Yatırım A.Ş firmasına Osmanlı inşaat adına satışı yapılan Beylik Konakları projesi satılmış, firmada proje adını Hillstanbul Konakları olarak değiştirerek satışını yapmaya devam etmektedir. Böylece kaçak proje,farklı isimle ikinci kez,ikinci bir firma üzerinden satılmaktadır. Savcılığınız tarafından Hillstanbul projesinin konutları araştırıldığında da görülecektir ki karşınıza tekrar Osmanlı inşaat firmasının sattığı Beylik Konakları projesi çıkacaktır. Projeyi de sözleşme üzerinden , noter sözleşmesi dahi yapılmaksızın, tapu sicili haricinde yapıldığı içinde aynı daireyi satın alan iki müşteri birbirinden habersiz bir şekilde konut aldığını sanmaktadır. Fakat tapu üzerinde bu konaklar kayıtlı olsaydı veya belediye ile kat planları,mülkiyetleri yapılmış olsaydı ikinciye satışı imkansız olacaktı. Şüpheliler bu kayıtların tutulduğu bir kurum olmamasından ötürü, hile ve desise ile sadece kağıt üzerinden satışı ve üstelik ruhsatsız konutların isim değişikliği ile ikinciye satışını yapmış ve şuan ticaret sicil gazetesi adresinde eyleme devam etmektedir.

Hukuki Deliller: Ruhsatsız konutların satışına dair satış sözleşmeleri,senetler,ödeme dekontları,Ruhsatsız konutu satın alan müştekilerin kimlik fotokopileri,Şüpheli Müslüm Allı’nın Osmanlı İnşaat A.Ş ortağı ve imza yetkilisi olduğuna dair imza sirküsü örneği, diğer şüpheli Nuriye Bakırcı’nın, hem Osmanlı İnşaat A.ş ortağı olduğu ve aynı zamanda Bridgewater Gayrimenkul A.Ş ortağı olduğuna dair ticaret sicil gazeteleri, Şüpheli Nuriye Bakırcı’nın ruhsatsız konut satışının ulusal basında yer almış tanıtım videoları cd si, ikinciye satışı yapılan projenin (hillstanbul.com ) alan internet alan adlarının kayıtlı olduğu whois kayıtları ve hillstanbul.com ve bridgewateryapi.com alan adlarında satışı yapılan projelere ait internet sitesi çıktıları.

Sonuç ve İstem: Dilekçemiz ile delil olarak Savcılığınıza sunmuş olduğumuz belgeler de göz önünde bulundurularak, şüpheli Müslüm Allı’nın ve şüpheli Nuriye Bakırcı’nın, ruhsatsız konut satışı ve aynı konutların isim değiştirilerek ikinciye satışı yapılmasından ötürü, sanık olarak yargılanarak Türk Ceza Kanunu ilgili maddelerince cezalandırılmasını talep ederiz.

Özge ÇAKIR/Emlakkulisi.com
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu konusu
Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu Konusunun Etiketleri Etiketler
Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu Konusunun Linki Direk Link
Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu Konusunun HTML Kodu HTML Link
Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu Konusu BBCode Linki BBCode Link
Hillstanbul Evleri ile Bridgewater Yapı Sahibi Nuriye Bakırcı Hakkında Suç duyurusu Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi